0212 412 7 777
Ekspres Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

WhatsApp : 0531 682 60 91

WhatsApp : 0531 682 60 91

ÜCRETSİZ HESAP AÇILIŞI

RİSK ALMADAN DENEME HESABINI KULLANABİLİRSİNİZ

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası
Ekspres Yatırım siz değerli müşterilerimizin ve web sitesi ziyaretçilerimizin tüm kişisel bilgilerini koruyabilmek adına üstün teknoloji ürünü bir altyapı ağına sahiptir.

Yasal yükümlülükler çerçevesinde edinilen müşteri bilgilerinin gizliliğini sağlamayı aşağıda belirttiğimiz temel kuralları esas alarak taahhüt etmekteyiz.

Kişisel Bilgilerin Toplanması

Ekspres Yatırım nezdinde bir demo ya da gerçek hesap açarak veya web sitemizi ziyaret ederek bize sunduğunuz bilgiler hizmet ile ilişkili olarak ve/veya yasal amaçlar doğrultusunda toplanarak saklanır. Tüm müşteri bilgileri güvenli bir veri tabanında tutulur ve kurum çalışanlarının tümünün erişim yetkileri yoktur. Sadece yetkili üst düzey personelin erişimi mümkün olan bu bilgilerin toplanması sizin tarafımıza sunacağınız bilgiler olmasının yanı sıra sitemizi ve platformlarımızı ziyaretinizde otomatik olarak sisteme bırakmış olacağınız isimler, adresler, e-posta adresleri ve telefon numaraları vs. gibi kişisel bilgiler, finansal bilgiler, web sitesindeki trafik akışı ile ilgili bilgi ve IP adresleri gibi bilgiler de olabilir.

Kişisel Bilginin Kullanımı

Kişisel bilgilerinizi yalnızca size kaliteli hizmet ve güvenlik sunabilmek için kullanırız. Tarafımızdan toplanılan bilgiler, kimliğinizi ve irtibat bilgilerinizi doğrulamak amacıyla, ticari hesabınızı oluşturmak ve tanıtmak, bir hesap numarası ve güvenlik şifresi oluşturmak, hesap hareketliliğinin sürekliliğini sağlamak ve hesabınız ile ilgili iletişim kurmak için kullanılır. Bu bilgiler hizmetimizi geliştirmek, araştırma deneyiminiz hakkında bilgi sahibi olmak ve ilgilenebileceğiniz ek ürünler, hizmetler ve promosyonlar hakkında sizi bilgilendirmek için de kullanılabilir.

Ekspres Yatırım Menkul Değerler A.Ş toplanan kişisel verileri, karaparanın ve suç gelirlerinin aklanması ile terörizm finansmanının önlenmesi için kimlik ve diğer kişisel bilgilerinizi güncelleyebilmek; talep edildiği takdirde, SPK/BIST vb. düzenleyici kurumlara göndermek üzere, mevzuat çerçevesinde kayıtlarında tutmakla birlikte sadece size kaliteli hizmet sunabilmek ve güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla kullanır.

İsminiz, posta adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz ve kim olduğunuzu tanıtan, direkt olarak sizden istediğimiz bilgiler, sizinle iletişim kurmak için gerektiği gibi ayrıca hesap açarken, doğum tarihi, eğitim, iş vb. nüfus bilgilerinizi değerlendirmek için ticari deneyiminizi, yaklaşık yıllık gelirinizi, yaklaşık olarak net varlığınızı da belirlemek için de kullanılabilir.

Kişisel Verilerin İfşa Edilmesi Ve Saklanması

Ekspres Yatırım Menkul Değerler A.Ş çalışanları ve/veya temsilcileri, müşterilerinin paylaşmış oldukları bilgileri herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşmayacağını taahhüt eder. Yatırımcıların tüm kişisel verileri, sözleşmeleri ve diğer belgeleri Sermaye Piyasası Mevzuatı gereğince, 5 yıl süre ile saklanmak zorundadır. Buna istinaden yasal yükümlülükler gereği, yasalarca yetkili kılınmış merciler tarafından resmi bir istek olması halinde bu bilgiler yasal sınırlar dahilinde yetkili makamlarla paylaşılabilir. Ancak aşağıda açıklanan husus dışında, hiçbir sebeple, hiçbir üçüncü şahısla, kişisel bilgilerinizi paylaşmayız.

Gizlilik Beyanı'nda Değişmeler

Sözkonusu Gizlilik Beyanı'nda günün gereksinimleri, müşteri memnuniyeti ve kanuni sebeblerden dolayı zaman zaman güncellemeler yapabiliriz. Gizlilik Beyanının değişmesi halinde, değişen Gizlilik Beyanı derhal web sitesi üzerinden yayınlanır ve web sitelerimizde bu gibi değişiklikleri açıklayan duyuru yapılır. Gizlilik Anlaşması üzerinde herhangi bir tartışma, müşteri anlaşmamıza ve bu bildiriye bağlı olarak oluşur.

Ekspres Yatırım Menkul Değerler A.Ş olarak siz değerli yatırımcılarımıza, sitemizi kullanarak hangi bilgilerinizin saklandığı ve kullanıldığı ile ilgili bilgi sahibi olmanız için gerekli her türlü desteği sağlıyoruz. Eğer bu bildirinin adresi olmaması hususunda sorularınız varsa bizimle aşağıdaki bilgileri kullanarak iletişime geçebilirsiniz.